Zwiedzanie Londynu – 8 nietypowych powodów

22.02.2013, Autor: Ela

Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Londyn. Z poniższej infografiki poznasz 8 niecodziennych powodów przytoczonych z przymrużeniem oka.

zwiedzanie Londynu - infografika

Czytaj całość »

Sylwester w Paryżu

22.11.2012, Autor: olga

O to, co można robić w Paryżu, pytać nie wypada – to miejsce z założenia jest bajką, pełną rozmaitych atrakcji. Poprzez wzgląd na niepowtarzalny nastrój, jaki dodatkowo panuje w stolicy Francji w okolicy Sylwestra, polecam pokusić się o przekroczenie jej progów właśnie wtedy. Cóż może być bowiem piękniejszego niż Pola Elizejskie ukryte pod puchową pierzyną, spacery po oświetlonym milionem lampek placu  Charles’a de Gaulle’a, gdzie pyszni się Łuk Tryumfalny oraz głośne odliczanie do północy w sylwestrową noc pod żelazną konstrukcją Wieży Eiffla? Prawda, że niewiele? A skoro jesteście już tam oczami wyobraźni, zapraszam  na krótką wycieczkę po paryskich trotuarach.

Sylwester w Paryżu

fot. wlappe

Czytaj całość »

Tadżin – kuchnia marokańska

6.11.2012, Autor: Magda

Z cyklu kuchnie świata – dziś o potrawach marokańskich. Kuchni marokańskiej na pewno nie można zarzucić nudy! Znajdziemy w niej prawie wszystko, począwszy od kombinacji mięsnych, po potrawy z kuskusem, owocami morza, a także bardzo słodkich deserów. Wbrew pozorom kuchnia marokańska nie jest ani bardzo ostra ani tłusta. Jednym z najpopularniejszych i tradycyjnych przykładów kuchni marokańskiej jest Tajine (tadżin).

tadżin

 fot. mabel flores

Czytaj całość »

Aplikacja mobilna Fligo.pl – reaktywacja

17.10.2012, Autor: Ela

Trochę to trwało, ale mamy nadzieję, że warto było czekać. Aktualizacja naszej aplikacji na IOS oraz wersje dla systemów Android i Windows Phone gotowe. Stale dokładamy starań, aby ułatwić Wam mobilną rezerwację biletów lotniczych. Przekonajcie się sami!

aplikacja mobilna Fligo

Czytaj całość »

Norwegia – sposoby na tanią podróż

28.09.2012, Autor: Magda

Choć wydawać by się mogło, że podróż do Norwegii nie należy do tanich wypraw – to okazuje się, że wcale nie musi tak być. Coraz więcej turystów podróżuje do Norwegii.  Przyciąga ich piękno krajobrazu oraz noce polarne. Jak jednak zaplanować podróż do Norwegii aby nie zbankrutować?

 

Norwegia

fot. Bernt Olsen

Czytaj całość »

Ostre koło w Londynie – nowy styl życia dla rowerzystów

20.08.2012, Autor: anna

W Polsce rower kojarzy się głównie z weekendowymi wypadami za miasto, rekreacyjną jazdą do pracy lub szkoły, ewentualnie z maratonami organizowanymi kilka razy w roku. Jednak coraz więcej osób traktuje rower także jako styl życia. Wzorem Anglików, Holendrów oraz Amerykanów polscy rowerzyści postanowili rozwinąć swoje zainteresowania i sprawdzić się w nieco innym stylu rowerowym. Polega on na tym, że tradycyjny rower jest zastąpiony przez tak zwane ostre koło (fixed gear), a jazda po mieście to prawdziwa przygoda z niezłą dawką adrenaliny. Jednak aby wiedzieć jak to robić, trzeba zobaczyć na własne oczy prawdziwe zawody alleycat i wziąć udział w imprezach dla rowerzystów. Daleko nie mamy, wystarczy polecieć na weekend do Londynu i cieszyć się rowerową atmosferą.

Leć do Londynu po ostre koło

fot. dground

Czytaj całość »

Edynburg – zabytki i kultura

19.07.2012, Autor: Paula

Edynburg to siódme co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii funkcjonujące oficjalnie jako stolica Szkocji od pierwszej połowy piętnastego wieku. Z racji swojego górskiego położenia Edynburg w czasach średniowiecza był warownią o znaczeniu strategicznym dla kraju. Obecnie to częsty cel turystyczny głównie ze względu na unikatowe zabytki i organizowane cyklicznie festiwale muzyczne i kulturalne.

fot. DrHoo

Czytaj całość »

Kuchnie świata – różnorodność smaków Azji

12.07.2012, Autor: Natalia

Egzotyczne podróże to świetna okazja do poznawania tego, co nowe i niespotykane w naszej własnej kulturze i w regionach ościennych. Z tego powodu odwiedzając odległe miejsca warto, zamiast ograniczania się do all inclusive czy fast foodów starać się stołować w lokalach, gdzie serwowane są dania charakterystyczne dla danego regionu. Dzisiaj przyjrzymy się temu, co wyróżnia i charakteryzuje  kuchnie państw regionu azjatyckiego.

egzotyczne jedzenie

fot.avlxyz

Czytaj całość »

Dubaj

12.07.2012, Autor: joanna

Drugie co do wielkości miasto, należące do Emiratów Arabskich, będące krajobrazem nowoczesności oraz jedną z największych atrakcji nad Zatoką Perską. Tu wszystko jest wielkie i ocieka złotem. Miasto, które powstało jako alternatywne źródło dochodów wobec wysychających źródeł ropy naftowej. Dubaj oferuje turystom wiele zadbanych plaż, parki rekreacyjne i wypoczynkowe, najdroższe hotele, w tym jedyny na Świecie hotel siedmiogwiazdkowy – Burj Al Arab, niezwykłe budowle na wodzie,które widać z kosmosu m. in. Palm Island, jedyny ośnieżony stok narciarski, największe centra handlowe na świecie.

dubai centrum miasta

fot. Planned City’s

Czytaj całość »

Fashion Week w Łodzi i Paryżu – czyli modowe imprezy tej jesieni.

12.07.2012, Autor: anna

Póki co cieszymy się z trwającego lata i wakacyjnej atmosfery. Jednak kiedyś będziemy musieli wrócić do szarej rzeczywistości i już teraz warto pomyśleć  o tym, co zaplanować aby uniknąć powakacyjnego spadku nastroju. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, co będziecie chcieli robić to warto wziąć pod uwagę zaplanowane na październik eventy w Europie. Jest to czas, kiedy prezentuje się najnowsze trendy, które będą obowiązywać w modzie i designie.

FashionPhilosophy w Łodzi

fot. A. Łężak

Czytaj całość »

© Copyright Artweb-Media | Wszystkie ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Nasze serwisy: Artweb-Media | Bilety lotnicze | Hotele | Parkingi | Samochody | Wycieczki |  Zgłoś nadużycie